پارچه نسوز در واقع پارچه ای است که در آن الیاف و مواد نسوز به کار رفته باشد. این الیاف امکان دارد  فایبرآزبست ، فایبرگلاس ، فایبرسرامیک ، گرافیت و حتی سیلیکا باشد. برای تولید پارچه نسوز ، از شیوه هایی همچون پلین ، تار و پود بافت ، ساتن و … استفاده می کنند. پارچه نسوز ، کاربرد های متفاوتی دارد ، اما مهمترین جنبه برای تعیین کارکرد آن ، مقاومت حرارتی آن است و اینکه تا چه اندازه می تواند دما و حرارت بالا و به شکل کلی گرما را تحمل کند و از بین نرود.

زمانی که نیاز به مقاومت گرمایی بیشتر و یا نیاز به افزایش نیروی مکانیکی پارچه باشد ، می توان منسوجات نسوز را با مواد پلیمری روکش دار کرد و یا از رشته های فولادی برای افزایش این ویژگی ها در آن ها استفاده کرد.
پارچه سیلیکونی ، پارچه تفلونی ، پارچه فایبر گلاس آلومینیوم دار و پارچه سرامیکی سیم دار نیز  از پرطرفدارترین این نوع پارچه ها می باشند .

 

ویژگی پارچه نسوز

پارچه نسوز ها و یا همان منسوجات نسوز ویژگی های خاصی دارند که ممکن است مصرف کنندگان را حتی به حیرت بیاندازند . در حالت طبیعی ، تمام پارچه ها میسوزند و از بین می روند ، اما متخصصان راهی پیدا کرده اند که می توانند سوختن برخی پارچه ها را به تاخیر انداخت . در حالت کلی  پارچه هایی با الیاف طبیعی مانند پنبه، ابریشم و کتان بسیار آسان تر و سریع تر از پشم می سوزند.

منسوجات نسوز پارچه هایی هستند که به طور طبیعی مقاوم تر از پارچه های رقیب خود هستند ،که این امر به علت  دخالت مواد شیمیایی و یا الیاف نسوز به کار رفته در آن ها می باشد.

 

 

پارچه نسوز dssssپارچه نسوز anhپارچه نسوز sdfپارچه نسوز 56565656پارچه نسوز 5522315پارچه نسوز 4454545پارچه نسوز 44452پارچه نسوز 113388664پارچه نسوز jnbپارچه نسوز 5548پارچه نسوز asdxپارچه نسوز 5